Aktualności

Aktualności: Jest decyzja MKiDN w sprawie opłat za tablety

26/09/2014

Czyli jednak! W najbliższym czasie możemy się spodziewać wzrostu cen smartfonów i tabletów. To, co wcześniej wydawało się mało realnym scenariuszem, zostało wczoraj potwierdzone przez wiceministra kultury Andrzeja Wyrobca. Dodatkowy skandal? Na posiedzenie komisji sejmowej nie zostali wpuszczeni przedstawiciele organizacji pozarządowych.

Czytaj więcej

Aktualności: Zastrzeżenia państw UE do “jednolitych opakowań”

18/09/2014

Polska jest jednym z ośmiu państw, które sprzeciwiły się irlandzkiej propozycji wprowadzenia jednolitych paczek opakowań papierosów - donosi gazeta Irish Times.

Czytaj więcej

Aktualności: #2 – Prawo oczami start-upów

10/09/2014

Kontynuujemy cykl poświęcony legislacji dotyczącej nowych technologii i wsparciu państwa dla młodych, innowacyjnych firm. Dziś o usługach w chmurze.

Czytaj więcej

Aktualności: Embargo nośnym tematem, ale nie głównym problemem

08/09/2014

Producenci żywności, korzystając ze wzmożonego zainteresowania, które towarzyszy im w związku z rosyjskim embargiem na europejskie produkty postanowili zwrócić uwagę na problemy, które nie są tak nośnym medialnie tematem.

Czytaj więcej

Aktualności: Po odkurzaczach rusza lawina

02/09/2014

Temat wprowadzenia ograniczeń dotyczących odkurzaczy przez Unię Europejską wzbudził (delikatnie mówiąc) kontrowersje. Przypomnijmy: od 1 września w całej UE nie można produkować odkurzaczy, których moc przekracza 1600 W. Dziś wiemy, że Bruksela nie zatrzyma się na odkurzaczach – badane są możliwości wprowadzenia podobnych regulacji w zakresie kosiarek, suszarek czy urządzeń fitness.

Czytaj więcej

Jak możesz pomóc?

Facebook