Aktualności

Aktualności: Start-upy kontra legislatorzy

31/07/2014

Świat jest świadkiem małego przełomu w schemacie prowadzenia biznesu – coraz więcej firm decyduje się na działalność w systemie wspólnej konsumpcji. Na czym to polega?

Czytaj więcej

Aktualności: Miasto dla ludzi

30/07/2014

W największych miastach Polski, coraz większe zainteresowanie zaczynają wzbudzać ruchy miejskie, niosące na chorągwiach hasła „prawa do miasta“. Sama idea istnieje od późnych lat sześćdziesiątych, na początku wieku została oficjalnie wpisana do przepisów w Brazylii, a od kilku lat zaczyna rozprzestrzeniać się w Polsce.

Czytaj więcej

Aktualności: Nadzieja wędzonek w PRL-u

29/07/2014

Unijna afera wędzonkowa nieco ucihła w dosyć niezbadanych okolicznościach. Do organów UE przykleiła się łatka pogromców lokalnej tradycji, a koniec końców okazało się, że zagrożenie dla polskich przedsiębiorstw nie było aż tak duże. Do tej pory jednak, zaniepokojeni działaniami Brukseli przetwórcy chwytają się nietypowych metod, by obejść ewentualne przyszłe zakazy.

Czytaj więcej

Aktualności: Ministerstwu Zdrowia nie gratulujemy pomysłów

25/07/2014

Na wahającej się szali zainteresowań Ministerstwa Zdrowia, wbrew pozorom nie jest ułatwienie życia pacjentom, ukrócenie korupcji wśród lekarzy czy zmniejszenie kolejek do publicznej służby zdrowia. Działania resortu ministra Arłukowicza są odbijającą się piłeczką między utrudnianiem życia palaczom, a zniszczeniem wakacji użytkownikom alkoholu.

Czytaj więcej

Aktualności: Polskie przygody podatku od piractwa

24/07/2014

Poza instytucjami europejskimi, decyzje o regulacji opłat reprograficznych dyskutowane są również w polskich urzędach. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego od wielu lat nie ugina się naciskom organizacji zajmujących się gromadzeniem opłat licencyjnych i tantiem.

Czytaj więcej

Jak możesz pomóc?

Facebook