Aktualności

Aktualności: Raport Castex i podatek od chmury

23/07/2014

Wczoraj opisywaliśmy już wstępnie samą ideę tak zwanych copyright levies. Dziś skupimy się na konkretnych rozwiązaniach przygotowywanych przez Unię Europejską. Na początku roku kalendarzowego przez europarlamentarzystów przyjęty został raport Castex.

Czytaj więcej

Aktualności: Opłaty reprograficzne – co jest grane?

22/07/2014

Zarówno na poziomie europejskim, jak i w Polsce nie jest zbyt głośno o jednej z najbardziej absurdalnych opłat, jakie można sobie wyobrazić.

Czytaj więcej

Aktualności: Rząd walczy o polskie interesy

18/07/2014

We wtorek 15 lipca Rada Ministrów przyjęła wniosek MSZ o zaskarżenie dyrektywy tytoniowej do Trybunału Sprawiedliwości UE. Zaskarżenie to szansa na obronę tysięcy miejsc pracy w Polsce. Termin założenia skargi przed Trybunałem mija już 23 lipca br.

Czytaj więcej

Aktualności: Zdążą czy nie zdążą?

03/07/2014

W ostatnim tygodniu „Rzeczpospolita“, „Puls Biznesu“ i wiele innych wiodących mediów rozpisywało się na temat rządowego pozwu dotyczącego dyrektywy tytoniowej.

Czytaj więcej

Aktualności: García-Caro: UE musi uniknąć przeregulowania

02/06/2014

Po powszechnej europejskiej akceptacji dla dyrektywy tytoniowej, na terenie państw członkowskich zaczynają narastać wątpliwości co do jej pozytywnych skutków. Oprócz polskiego rządu, głos zabrał José Isaías Rodríguez García-Caro, członek Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego i minister środowiska Kraju Basków. W wypowiedzi dla „Parliament Magazine“ nawołuje do tego, by brać pod uwagę zarówno zdrowie publiczne, jak i skutki ekonomiczne.

Czytaj więcej

Jak możesz pomóc?

Facebook