Prawo oczami start-upów #1

28/08/2014

Kampania Prawo dla ludzi rozpoczyna nowy cykl nagrań. Tym razem na tapet bierzemy młode, polskie firmy, które działają na rynku nowych technologii. To do nich należy przyszłość polskiego biznesu oraz dalszy postęp technologiczny w Polsce.

Kreatywni i sprawni w świecie wirtualnym, często muszą jednak się mierzyć z szarą rzeczywistością - głównie legislacyjną. Problemy wynikające ze zderzenia szybkiego przyrostu i innowacyjności z pewnym naturalnym konserwatyzmem prawa nastręczają bólu głowy również gigantom, takim jak Google czy Facebook. Firmy z doświadczeniem przegrywają sprawy na poziomie europejskim czy narodowym, mimo zatrudnienia prawników po najlepszych światowych uczelniach. Jak z podobnymi problemami radzą sobie polscy przedsiębiorcy?

W naszym cyklu, zaprezentujemy sylwetki prezesów firm, którzy opowiadają o tym, w jaki sposób polskie prawo przeszkadza im w prowadzeniu innowacyjnej działalności. Właściciele start-upów opowiedzą nam o kontaktach z polskimi władzami, świadomości problemów w branży technologicznej oraz wymarzonych rozwiązaniach, które przyczynią się do rozkwitu działalności młodych firm, a co za tym idzie - dostarczaniu wygodnych i tak pożądanych przez konsumentów nowoczesnych usług.

Na pierwszy ogień idzie Stefan Batory, twórca aplikacji iTaxi, która jest jedyną polską aplikacją do zamawiania taksówek. Z prezesem Batorym, który ma doświadczenie na rynku polskim i amerykańskim, spotkaliśmy się w jego biurze na warszawskim Ursynowie. W typowo startupowej atmosferze rozmawialiśmy o trudnym rynku taksówkarskim w Polsce i walce z nieuczciwą konkurencją.

Łapcie wideo!

Wróć

Jak możesz pomóc?

Facebook