Prawo dla Ludzi przyłącza się do globalnego ruchu na rzecz wspierania waperów i walki z paleniem

Prawo dla Ludzi przyłącza się do globalnego ruchu na rzecz wspierania waperów i walki z paleniem

Prawo dla Ludzi dołącza dziś do globalnego ruchu koordynowanego przez World Vapers' Alliance "Back vaping. Beat smoking". W związku z tym, że rok 2021 jest jednym z najważniejszych w historii waperów, polscy aktywiści i waperzy podnoszą głos i wzywają naszych polityków do przyjęcia polityki przyjaznej wapowaniu.

Komentując rozpoczęcie kampanii Michalina Wacław powiedziała:

"Jesteśmy podekscytowani, że możemy dołączyć do tego globalnego wysiłku, aby wyeliminować palenie na dobre. Ponad milion istnień ludzkich w Polsce może zostać uratowanych, jeśli ustawodawstwo będzie zgodne z dowodami i uwzględni wapowanie jako kluczowe narzędzie w walce z paleniem."

Ten rok jest kluczowy dla przyszłości wapowania i jego zdolności do pokonania palenia. Pod koniec roku odbywa się globalna konferencja na temat kontroli tytoniu (COP 9), w której biorą udział przedstawiciele Polski. Wielu działaczy antynikotynowych wzywa do traktowania vapingu tak samo jak palenia, w tym do wprowadzenia zakazów smakowych i podniesienia podatków. Nasi przywódcy będą musieli stanąć w obronie wapowania i odeprzeć dalsze restrykcje.

Michael Landl, dyrektor World Vapers Alliance powiedział:
"Dołączenie Prawa dla Ludzi jako partnera oznacza, że w tym roku mamy jeszcze silniejszy głos na poziomie globalnym. Będzie to jasny sygnał dla świata, że Polska stoi po stronie wapowania i chce pokonać palenie."

Kampania "Back Vaping. Beat Smoking." współpracuje z aktywistami i organizacjami waperskimi dookoła globu, aby wysłać silny przekaz do światowych liderów.

Aby dowiedzieć się więcej na jej temat wejdź na stronę worldvapersalliance.com