#WapujęNiePalę – podziel się swoją historią

#WapujęNiePalę – podziel się swoją historią

Koalicja Prawo dla ludzi przy wsparciu Stowarzyszenia Użytkowników Elektronicznych Papierosów „Waper” prowadzi inicjatywę #WapujęNiePalę. Jej celem jest zebranie wypowiedzi dorosłych palaczy, którzy z pomocą e-papierosów ograniczyli bądź całkowicie rzucili palenie tytoniu. Zebrane wypowiedzi zostaną połączone w formę dokumentu lub filmu i mają stanowić jedno z narzędzi dialogu z przeciwnikami vapingu i sceptykami.

E-papierosy muszą ciągle zmagać się z przekłamaniami i manipulacjami na ich temat w świadomości społecznej. Mimo przekonania naukowców o ich skuteczności jako narzędzia do wychodzenia z nałogu traktuje się je jako niepotrzebną, a nawet szkodliwą nowinkę technologiczną. Powiela się fake newsy na temat zatruć liquidami e-papierosowymi w USA, mimo tego, że śledczy w tej sprawie ustalili, że wszelkie problemy zdrowotne były wywołane niesprawdzonymi, czarnorynkowymi produktami. Mamy nadzieję, że uda się znaleźć przeciwwagę do tych rewelacji w historiach i doświadczeniach użytkowników, którzy faktycznie mieli styczność z wapowaniem, a nie tylko chłoną sensacyjne doniesienia z mediów.

Jeśli chcesz nam pomóc, opowiedz swoją historię. Powiedz nam jak długo paliłeś/aś, czy udało Ci się przejść na vaping z dnia na dzień czy był to dłuższy proces, dlaczego zdecydowałeś/aś się na taki krok i jak teraz wygląda Twoje życie w obszarze walki z nałogiem. Możesz napisać, możesz nagrać kilkuminutowy film - jak np. Patryk Bełzak na naszym YouTube: https://youtu.be/76-LMYyGTSc.

Przesyłajcie swoje wiadomości na adres: kontakt@prawodlaludzi.pl lub kontaktujcie się przez stronę https://www.facebook.com/PrawoDlaLudzi/.