Zakończyły się Konsultacje społeczne Komisji Europejskiej

Zakończyły się Konsultacje społeczne Komisji Europejskiej

Niedawno zakończył się przy Komisji Europejskiej proces oceny regulacji tytoniowych, w których wzięło udział ponad 24 tysiące konsumentów. Swój głos, sprzeciwiający się ograniczaniu wolności, wyraziło również Prawo dla ludzi oraz ponad 1000 konsumentów i organizacji z Polski. 

Zainteresowanie tematem jest ogromne, a ruch waperów z całej Europy zmobilizował się do działania, co odzwierciedla ogromna liczba opinii. Polska zajęła 7 miejsce pod względem liczby zgłaszanych głosów, wyprzedzając 20 innych państw. Każda z opinii to unikatowy głos sprzeciwiający się ograniczaniu wyboru oraz apel o rzetelną dyskusję na temat skuteczności e-papierosów (i innych alternatyw tytoniu) w rzucaniu palenia podczas tworzenia polityk antytytoniowych. 

Podczas konsultacji Komisja zbierała oceny na temat przepisów dotyczących produktów oraz reklamy, promocji i sponsorowania, w szerszym kontekście powiązanych elementów polityki w zakresie ograniczania użycia tytoniu. Dziękujemy Wam, polscy waperzy i osoby zaangażowane w dbanie o jakość prawa. Dzięki Waszemu wielkiemu zaangażowaniu – i waperów z całej Europy – a także ciągłemu sprzeciwianiu się ograniczeniom wolności konsumenckiej możemy zahamować antykonsumenckie regulacje unijne. Ale to nie koniec drogi. Spodziewamy się kolejnych konsultacji społecznych już tej jesieni. Będziemy monitorować ten temat i informować Was na bieżąco o terminach. Działając wspólnie możemy pokazać, że nie restrykcyjna polityka, a wolny wybór i decyzje oparte na podstawach naukowych, to kierunek jakim powinna podążać legislacja w Unii Europejskiej.